desenli-duvar-boyalari

Desenli Duvar Boyaları

Duvar boyaları bir evin kendini göstermesindeki ve dekorasyonun hakkını verebilmesindeki en önemli unsurdur. Yanlış tercih yapıldığında ya da uygun eşyalar ile birleştirilmediğinde ev içerisinde olumsuz bir hava esmesine neden olabilecek duvar boyaları son yıllarda büyük bir değişim yaşadı.

Klasik tek renk duvarlardan cephelerde farklılık gösteren boyama stillerine geçilmesinin ardından çok da uzun zaman geçmeden desenli duvar boyaları ile evlerimiz yeni bir görünüm kazandı. Simlerden yıldızlara, çiçeklerden geometrik desenlere kadar birçok farklı desen ile zenginleştirilmiş duvarlara sahip olmak ise çok kolay.

Fırçaların önemi…
Kestirme, düz ya da rulo fark etmez. Desenli duvarlarınız olmasını istiyorsanız bu fırçaların tümünü kullanabilirsiniz ancak üzerinde gerekli değişiklikleri yapmanız gerekiyor. Fırçaların kıllarını yer yer kısaltmak ya da fırçanın üzerine gelişi güzel naylon parçalar yapıştırarak uyguladığınız boya birbirinden farklı desenler ortaya çıkaracaktır ancak görüntüden memnun olmama ihtimalinize karşı öncelikle bir karton üzerinde deneme yapmalısınız.

Boyaların içine…
Boyaların içerisine ekleyeceğiniz malzemeler ile kendinden desenli bir duvar oluşturmak elinizde. Özellikle son zamanlarda tercih edilen simler ile çocuk odalarının duvarlarında ışıl ışıl pembe sonuçlar elde edebilir, yatak odalarınızı daha eğlenceli ve kışkırtıcı hale getirebilir ya da mutfak duvarlarınızı hareketlendirebilirsiniz.

Baskı Tekniği…
İster ellerinizle, ister süngerler isterseniz kumaşlarla. Düz bir renge boyadığınız duvarların üzerine yakın tonlar ya da tamamen kontrast bir renk ile yapacağınız baskı hem size evinizi sahiplenme hissi uyandıracak hem de son yılların gözde trendlerine uygun duvarlara sahip olmanızı sağlayacak.

Çocuklarınızın odalarını mavi renge boyayıp üzerine sünger ile bulut yapabilir ya da yatak odanızda bir duvarı süsleyebilirsiniz. Baskı malzemelerinizi ve boyalarınızı hazırladıktan sonra gerisi yaratıcılığınıza kalıyor.

Fotoğraf Kaynağı: FRESHOME

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>