basak-kadini

Başak Kadını

Mantıklı ve planlı bir kadın olan başaklar her zaman her işlerini günler öncesinden planlar ve kendilerine ayıracakları zamanları bile bir iş gibi önceden belirler. Ani değişikliklerden hoşlanmayan ve işlerin rutininden ayrılmasından tedirgin olan başaklar özellikle aile içerisindeki tavırları ile iyi bir lider olabilir ve tüm ailesinin hayatını kolaylaştırabilir.

İş hayatında yakaladığı başarıyı kesinlikle planlı olmasına borçlu olan başak kadınlarının aklında her zaman için bir b planı vardır ve işler ters gittiğinde bu planı yürürlüğe koymaktan kaçınmazlar. B planı da A planı gibi her adımı düşünülmüş olduğundan başak kadınları krizleri yönetmede asla sıkıntı çekmezler ve bu sebeple özellikle cerrahlıkta aranan insanlar arasında yer alırlar.

Evliliklerini de başarılı olmasını istedikleri bir iş projesi gibi yöneten başaklar aileleri için istedikleri her şeyi yıllar öncesinden planlar ve bu noktaya gelebilmek için tüm aile bireylerinin görev dağılımını yapar. Sorumluluklarını yerine getirmeyen bir eşe asla tahammül edemeyen başakların sağlıklı bir evlilik hayatı sürdürebilmeleri ne yazık ki her zaman için mümkün değil.

Çocuklarından her zaman için disiplinli olmalarını isteyen başak anneleri özellikle okul hayatındaki başarısızlıklara asla tahammül edemez. Çocukları için çalışma programları hazırlamaktan ve kendilerini geliştirebilmek için onları birbirinden farklı etkinliklere yönlendiren başak anneleri ile hayat zor olabilir ancak annesinin planlarına uyum gösteren bir çocuğun başarılı olması kaçınılmaz olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>